Emily ​Wilde tündérenciklopédiája címmel jelent meg Heather Fawcett Emily Wilde-trilógiájának első kötete. A regény egy fiktív északi országba kalauzolja az olvasót, ahol az ifjú professzornő a tervei szerint az utolsó titokzatos rejtettekről, azaz tündérekről írjon enciklopédiát.

Emily ​Wilde tündérenciklopédiája

Az Emily ​Wilde tündérenciklopédiája egészen sok olyan elemet vegyít, ami kellően misztikus, ugyanakkor a könyvmolyok nagyon is tudnak vele azonosulni. A cselekmény 1909-be röpít vissza, amikor Emily Wilde egy fiktív skandináv országba, Ljoslandba utazik, hogy a tervei szerint befejezze az életművét, a tündérekről szóló enciklopédiáját. Emily a kutyájával, Árnyékkal érkezik egy isten háta mögötti faluba, Hrafnsvikba, ahol finoman szólva sem fogadják őt tárt karokkal. Emily maga is megér egy misét személyiségét illetőleg, de hamarosan megérkezik a kollégája, Wendell Bambleby, aki remekül ellensúlyozza Emily furcsaságait a saját lehetetlen karakterével.

A fiktív ország – ami érzésem szerint Izland valamiféle tükre lehet – hamarosan kezd hozzászokni az igen furcsa pároshoz, és Emily kutatásai is pozitív fordulatot vesznek. Emily immáron nemcsak a megfigyelője, hanem az aktív résztvevője lesz a kutatásának, ami olykor kifejezetten veszélyes fordulatokat is rejt.

Történelem, romantika, varázslat

Nekem kellett egy kis idő, mire akklimatizálódtam a regényhez, de aztán úgy kapott el a történet, mint Emilyt a tündérek. Az Emily ​Wilde tündérenciklopédiája egyik legvarázslatosabb eleme számomra pont egy hétköznapi jelleg volt, mégpedig a történelmi helyszín, amely együtt járt nemcsak azzal, hogy egyetlen digitális kütyü sem tűnik fel a regényben, hanem hogy a főszereplők közt van némi távolságtartás. Utóbbi számomra kifejezetten felüdülés volt a sok modern románc után – kedvelem a romantikus regényeket, de néha kifejezetten üdítő a változatosság a cselekményben. Ez persze nem azt jelenti, hogy az Emily ​Wilde tündérenciklopédiája híján volna a romantikának, ó nem, csak azt jelenti, hogy inkább az Edward-kori megközelítés és kifejeződés dominál benne.

Ezek után talán még ennél is furcsábbnak tűnhet ha azt írom, hogy számomra a történet esszenciáját nem feltétlen a cselekmény, hanem a karakterek adták. Két furcsa emberszerzet csetlik-botlik a történeten át, mindezt pedig annyira szerethető és aranyos módon, ami már-már írói varázslatnak tűnik. Emellett természetesen tetszett a tündérekkel való megismerkedés és a kalandok is, azonban ebben a kötetben számomra a karaktereken volt a fő hangsúly.

Mivel egy trilógiáról van szó, így nagyon kíváncsi vagyok a folytatásokra is!

Kiknek ajánlom?

Ha kedveled a történelmet és a tündéreket, varázslatot, tükörvilágot, akkor az Emily ​Wilde tündérenciklopédiája remek választás lehet számodra. Noha a regény naplószerűen íródott, ez egyáltalán nem zavaró olvasás közben – sőt, közvetlenebbnek és személyesebbnek érződik. Az Emily ​Wilde tündérenciklopédiája nemcsak a történelmet és a varázslatot elegyíti, de a folklór is kiemelt figyelmet kap benne. Végül, de nem utolsó sorban azoknak is meleg szívvel ajánlom, akik hozzám hasonlóan kifejezetten kedvelik a kütyümentes történeteket.

Még több könyves kontentért csekkold a többi közösségi média felületem is!


Heather Fawcett: Emily ​Wilde tündérenciklopédiája (Emily Wilde 1.)

Jóllehet Emily Wilde professzor nem tudja, hogyan kell társaságban viselkedni – vagy egyáltalán elérni, hogy meghívják valahova -, de jó úton jár afelé, hogy a világ egyik legnevesebb drüadológusa, azaz szerzeteket tanulmányozó tudósa legyen. Épp a tudományos közösség első, mindent átfogó tündérenciklopédiáján dolgozik, amitől pályafutása felívelését várja, és már csak egy fejezet van hátra, ami a sarkköri Ljoslandon élő titokzatos rejtettekről szólna.


Ám Emily teljesen idegen terepen találja magát, amikor megérkezik Hrafnsvik csodás, de zord falujába. A külvilágtól szinte teljesen elszigetelten élő helyieknek egymásra kell hagyatkozniuk a túlélés érdekében, és Emily társas készségek hiányában hamar magára haragítja a fél falut. A dolgok tovább bonyolódnak Wendell Bambleby professzor érkezésével, aki Emily egyetemi riválisa, és szintén a rejtetteket kutatja.


Amikor a lehengerlő természetű férfi felajánlja Emilynek, hogy dolgozzanak együtt, a nő kénytelen elfogadni az ajánlatát, máskülönben fennállna a veszélye annak, hogy Bambleby kisajátítja magának az összes felfedezés érdemét. Ugyanakkor azt is tudja, hogy Wendell több annál, mint aminek látszik, és nem bízhat meg benne. Emily csakhamar azon kapja magát, hogy hiába szeretne tudományos távolságot tartani a ljoslandi szerzetektől, belekeveredik gonosz játszmáikba. Ha Wendell-lel együtt segíteni akar Hrafnsvik lakóinak, nemcsak a hőn dédelgetett tudományos objektivitását kell kockára tennie, hanem az életét is.


Heather Fawcett regénye egy varázslatos izlandi tündérmese, ami az 1900-as évek egy képzeletbeli világában játszódik, ötvözve az Ezüstfonás, A Hollókirály és a Ház az égszínkék tengernél különleges hangulatát.